تصویر آلت

سوالات متداول

بیشترین سوالات پرسیده شده از رایارسام در این صفحه پاسخ داده شده است.

آیا کسب و کار من نیاز به وبسایت دارد؟

پاسخ کوتاه «بله است».
اگر این سوال ۱۵سال پیش پرسیده می‌شد ممکن بود نیاز به بررسی داشته باشد، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیش از ۵۷ میلیون ایرانی به اینترنت و بیش از ۴.۵ میلیارد نفر در سراسر جهان، دیگر وب سایت یک کالای تجملی نیست و برای هر کسب و کار یک الزام است. مشتریان شما در اینترنت خدمات و محصولات شما را جستجو می‌کنند. رقبای شما در اینترنت حضور دارند و مهمتر اینکه مشتریان در تمام ساعات شبانه روز به محصولات، خدمات و اطلاعات تماس شما دسترسی خواهند داشت. در نهایت این مطلب را در بخش مقالات رایارسام مطالعه کنید: چرا شما به وب‌سایت نیاز دارید؟
اگر پاسخ سوالتان را به طور کامل دریافت نکردید، با ما تماس بگیرید.

برای دریافت خدمات، آیا نیاز است که بطور جغرافیایی نزدیک باشیم؟

خیر، ما می‌توانیم خدمات دیجیتال شامل طراحی وب سایت، توسعه نرم افزار،‌ طراحی گرافیک، دیجیتال مارکتینگ و …. را به طور کامل با ارتباط از طریق تلفن، چت و… ارائه کنیم. هر چند، اگر شما تمایل به جلسات حضوری دارید، ما استقبال می‌کنیم 🙂

چرا هزینه خدمات با جزئیات اعلام نشده است؟

هزینه خدمات کاملا بستگی به اندازه و پیچیدگی پروژه شما دارد. برای مثال در مورد طراحی وب سایت یا فروشگاه اینترنتی، سایت کوچکی با تعدادی تصویر در آن، مسلما بسیار کم خرج خواهد بود، در حالی که اگر نیاز به طراحی و ایجاد ده‌ها صفحه، امکانات سفارشی، اسناد و… را شامل شود، هزینه افزایش خواهد داشت. در خصوص خدمات ما، نیازهای شما به دقت سنجیده می‌شود و بر اساس آن، برآورد مالی و زمانی صورت می‌گیرد. در این زمینه ما مشاوره رایگان ارائه می‌دهیم. تنها کافی است با ما تماس بگیرید سپس نیازهای شما را برآورد خواهیم کرد.

از کجا شروع کنم؟

قدم اول اینجاست: با ما تماس بگیرید. ما با مشاوره و بررسی ابعاد، نیازها و هزینه‌ها با شما در ارتباط خواهیم بود و پس از توافق، تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

انجام خدمات مورد نیاز من چه مقدار زمان می‌برد؟

برآورد زمان انجام پروژه، کاملا بستگی به خدمات مورد نیاز شما دارد.
طراحی و پیاده‌سازی وب سایت یا فروشگاه اینترنتی، عموما یک هفته الی ۳۵روز، نرم‌افزارهای سفارشی بستگی به ابعاد، پلتفرم و امکانات، عموما ۱۵ الی ۶۰ روز، سئو و بهینه‌سازی وب سایت بطور متوسط می‌تواند از یک تا ۳ ماه ادامه داشته باشد. پشتیبانی وب سایت و مدیریت شبکه‌های اجتماعی با توجه به قرارداد بصورت ماهانه یا سالانه است.
طراحی کمپین‌های تبلیغاتی و طراحی گرافیک و چاپ (لوگو، کاتالوگ، بروشور،‌ بیلبورد و …) با توجه به ابعاد پروژه یک روز الی ۳۰روز، تولید محتوا متنی و گرافیکی یک روز الی یک هفته، تبلیغات در گوگل ۴۸ ساعت و خرید میزبان وب بصورت آنی خواهد بود.

آیا از قالب‌های آماده استفاده می‌کنید یا طراحی سایت سفارشی انجام می‌دهید؟

ما همیشه وب‌سایت‌ها را به صورت سفارشی و برای کسب و کار شما ایجاد می‌کنیم. وب‌سایت، برای شما و ایده‌آل برای کسب و کار شما طراحی می‌شود و هیچ‌گاه در اختیار شخصی ثالث قرار نخواهد گرفت. اما اگر شما درخواست استفاده از قالب یا طرحی را داشته باشید می‌توانیم از آن نیز استفاده کنیم. در هر حال بیش از ۹۵درصد مشتریان ما درخواست طراحی سفارشی را دارند زیرا این بهترین راه برای ساختن برند شرکت به صورت آنلاین است.

آیا باید میزبانی وب و نام دامنه‌ام را از رایارسام تهیه کنم؟

خیر، الزامی وجود ندارد، هر چند توصیه می‌کنیم برای اطمینان از امنیت و همچنین به روزرسانی‌های دردسترس، سرور‌های ما را میزبان وبسایت‌های خود قرار دهید، اما این مورد کاملا اختیاری است.

اگر یک مرتبه وبسایتی بسازم، برای همیشه دوام خواهد داشت؟

اگر شما بطور سالانه میزبان وب و دامنه‌ی خود را تمدید کنید سایت شما برای مدتی طولانی پایدار خواهد بود.

سوالات دیگری دارید؟

ما از طریق تلفن، تیکت، ایمیل و فرم تماس مقابل در دسترسیم. سوال شما حداکثر طی ۲۴ ساعت پاسخ داده خواهد شد 🙂